Toimus järjekordne looduslaager

Loomise kuupäev 10.09.2020

Looduslaager 2.-3. septembril

Türi Ühisgümnaasiumis on üheks iga-aastaseks traditsiooniks kevadine looduslaager, mis algselt oli mõeldud 10-ndatele klassidele. Eriolukorra tõttu olime sunnitud kokkusaamise lükkama käesolevasse sügisesse. Sel aastal osalesid lisaks 10-ndikele ka 11-ndad klassid ja tuleb tõdeda, et antud lahendus oli kooliperele isegi rohkem meeltmööda. On täitsa võimalik, et sügisesest laagrist on saamas edaspidine ülekooliline õppeaasta alguse traditsioon.

Keskonnainvesteeringute Keskuse rahastatud projekti esimesel päeval sõitsime õpilatsega Metsajõele, kus neid ootasid ees põnevad töötoad. Kaitseliit käis rääkimas ja tutvustamas oma tegemisi ning näitas vägevat töövarustust. Õpilased tegutsesid õpetajate poolt ettevalmistatud töötubades ja vestlesid juhtkonnaga. Keskkonnaameti loodushariduse spetsialistide pilgu all õppisime tundma Eestis elevaid imetajaid ning püüdsime Pärnu jõest veeselgrootuid. Siseruumides ootasid põnevad ülesanded, mille olid valmis sättinud Eesti loodusmuuseumi tüdrukud. Seal võis kuulata erinevaid helisid, vaadata läbi mikroskoobi mikroplasti ning maitsta erineva soolasisaldusega vett. Külmast ja tuulisest ilmast olenemata oli üks äärmiselt tore ja informatiivne päev.

Teisel päeval kogunesime hommikul kooli aulasse, kus gruppidele jagati kätte töölehed. Oli aeg praktiseerida eelmisel päeval õpitut. Õpilased pidid vihjete abil üles leidma põnevad kohad Türi linnas ning sooritama töölehel märgitud ülesandeid. Regilaulud, nii lauluväljakul kui Türi muusikakooli ees, kostusid mõnel juhul üsna kaugele. Raudteetammil asuva puuriida mõõtmiseks ning Pärnu jõe voolukiiruse määramiseks, tuli õpilastel endil leida käepärased töövahendid. Kõige populaarsemaks peatuspaigaks osutus Saara kirjastuse esine teeserv, kus õpetajad laagrilistele nuputamisülesandeid jagasid. Lisaks kõigele oli tarvis näidata oma fantaasialendu kiriku pildistamisel, mille taustal tuli teha foto teemal: “kus te seda hoiate?”

Tagasi koolimajja jõudes, ootas osalisi ees tore kohtumine Tanel Tuuleveskiga. Väätsalt pärit alpinist on esimene eestlane, kes sõitis suuskadel lõunapoolusele. Huvitavad seigad tema ligi kuu aega kestnud matkast tekitasid kuulajate seas palju elevust. Oli väga tore tutvuda sellise vapra mehega ning päriselt teda oma silmaga näha.

Pärast väikest pausi esitasid õpilased piltide, vidode ja helisalvestiste kaudu oma looduslaagri kokkuvõtet. Tulemused olid lihtsalt fantastilised! Täname kõiki õpetajaid, ilma kelleta ei oleks see laager olnud pooltki nii vahva. Loomulikult kõige pikem pai ja kõige suurem kummardus läheb armsale õpetajale, Eda Koskorile, kes on olnud meie looduslaagri eestvedajaks juba 10 aastat.

Viimati muudetud 10.09.2020.